Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Розрахунок відпусток після пологів

Як поміняти водійське
посвідчення? Як оформити закордонний паспорт
І який термін
Його дії? Які товари
можна повернути
Або обміняти? Чи можуть відмовити в швидкої
медичної допомоги
Громадянину без
Полісу ОМС? Як ділиться майно
При спадкуванні
Згідно із законом? Як поїхати вчитися
По обміну? Як розрахувати
Майбутню
Пенсію? Як укласти шлюбний договір? Як поміняти водійське
посвідчення? Як оформити закордонний паспорт
І який термін
Його дії? Які товари
можна повернути
Або обміняти? Чи можуть відмовити в швидкої
медичної допомоги
Громадянину без
Полісу ОМС?

Електронний журнал Азбука права, 02.09

ЧИ МОЖНА ВЗЯТИ ЩОРІЧНИЙ ВІДПУСТКУ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ
ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ?

При наданні працівниці щорічної відпустки після її виходу з відпустки по догляду за дитиною враховуються:

- Межі поточного робочого року;

- Наявність невикористаних днів відпустки за поточний робочий рік;

- Наявність невикористаних днів відпустки за минулі роки.

Працівниця має право піти в щорічну відпустку після закінчення відпустки по догляду за дитиною. Право на відпустку жінка має незалежно від стажу роботи у цього роботодавця (тобто і до закінчення шести місяців безперервної роботи). Якщо працівниця до відпустки по догляду за дитиною відпрацювала неповний робочий рік, щорічна відпустка може бути наданий в повному обсязі авансом (ст. 260 ТК РФ).

Ви можете взяти всі невикористані дні відпустки, в тому числі за попередні роки (ч. 1 ст. 122. ч. 3. 4 ст. 124 ТК РФ).

Однак відпустку не надається в рахунок ще не настав робочого року. Це означає, що якщо ви раніше використовували весь щорічну відпустку, а до моменту закінчення відпустки по догляду за дитиною новий робочий рік ще не почався, то відпустку вам не належить.

При розрахунку стажу, що дає право на щорічну відпустку, врахуйте, що згідно зі ст. 121 ТК РФ:

- Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами входить в стаж повністю;

- Відпустка по догляду за дитиною з стажу виключається і, як наслідок, продовжується робочий рік працівниці.

Розглянемо порядок визначення стажу, який дає право на одержання щорічної відпустки, на конкретних прикладах.

1. Працівниця повністю використала щорічну відпустку за поточний робочий рік до того, як пішла у відпустку по догляду за дитиною

Припустимо, з 1 лютого 2014 по 31 січня 2015 року - робочий рік працівниці. За цей рік їй було надано щорічну відпустку тривалістю 28 календарних днів з 3 по 31 березня 2014 року з урахуванням того, що святковий день 8 березня в число днів відпустки не включається (ч. 1 ст. 120 ТК РФ).

З 16 квітня 2014 р по 2 вересня 2014 року (140 календарних днів) працівниця перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Після його закінчення вона оформила відпустку по догляду за дитиною, в якому перебувала з 3 вересня 2014 р по 24 грудня 2015 р

Оскільки відпустку по догляду за дитиною не включається в стаж, що дає право на щорічну відпустку, робочий рік працівниці зміниться. Період з 3 вересня 2014 по 31 січня 2015 р становить 151 календарний день, з робочого року виключається. Тому необхідно скорегувати робочий рік, збільшивши його на відповідне число днів. Для цього до дати виходу працівниці з відпустки по догляду за дитиною слід додати дні, які не ввійшли в робочий рік. В даному випадку робочий рік закінчується 23 травня 2016 року (151 календарний день починаючи з 25 грудня 2015). Наступним робочим роком буде вважатися період з 24 травня 2016 р по 23 травня 2017 р

Після виходу працівниці з відпустки по догляду за дитиною наступний щорічну відпустку може бути наданий їй після настання нового робочого року, тобто не раніше 24 травня 2016 р

2. Працівниця використала щорічну відпустку, але перед відходом у відпустку по догляду за дитиною настав наступний робочий рік

Припустимо, з 1 лютого 2013 по 31 січня 2014 року - робочий рік працівниці. За цей рік їй було надано щорічну відпустку тривалістю 28 календарних днів з 1 по 29 березня 2013 року з урахуванням того, що святковий день 8 березня в число днів відпустки не включається (ч. 1 ст. 120 ТК РФ).

З 1 жовтня 2013 р по 17 лютого 2014 року (140 календарних днів) працівниця перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Після закінчення його вона оформила відпустку по догляду за дитиною, в якому перебувала з 18 лютого 2014 р по 15 квітня 2015 р

Оскільки відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами повністю включається в стаж, що дає право на щорічну відпустку, то робочий рік, в рахунок якого відпустку вже використаний, відпрацьований повністю і не зміниться.

З 1 лютого 2014 року розпочався новий робочий рік, за який працівниця має право отримати щорічну відпустку в повному обсязі, тобто 28 календарних днів. У цій ситуації за заявою працівниці після виходу з відпустки по догляду за дитиною їй міг бути надано щорічну відпустку. При цьому верхня межа нового робочого року зміниться. Необхідно буде вирахувати дату закінчення нового робочого року, з огляду на, що відпустка по догляду за дитиною повинен бути виключений. Для цього до дати виходу з відпустки по догляду за дитиною додаються дні, які не ввійшли в робочий рік.

Період з 18 лютого 2014 по 31 січня 2015 р становить 348 календарних днів, з робочого року виключається. Тому робочий рік закінчиться 28 березня 2016 року (348 календарних днів починаючи з 16 квітня 2015). Наступним робочим роком буде вважатися період з 29 березня 2016 року до 28 березня 2017 р

Під час відпустки по догляду за дитиною працівниця може вийти на роботу на умовах неповного робочого часу або працювати на дому, не перериваючи цієї відпустки (ч. 3 ст. 256 ТК РФ). В цьому випадку час роботи входить до стажу, що дає право на одержання щорічної відпустки. При цьому, якщо після закінчення відпустки по догляду за дитиною працівниця має невикористані дні відпустки і подала відповідну заяву, їй покладається щорічну відпустку.

Робота в режимі неповного робочого часу і на дому на тривалість щорічної оплачуваної відпустки не впливає (ч. 3 ст. 93. ч. 4 ст. 310 ТК РФ).

Однак варто зазначити, що працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною і при цьому працює на умовах неповного робочого часу або вдома, щорічна відпустка не надається (п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду РФ від 28.01 N 1).

Особливості поєднання декретної і щорічної оплачуваної відпустки за трудовим законодавством

Вихід в декрет - те питання, яке має вирішити майбутня мама. І, безумовно, кожна жінка бажає продовжити термін відпочинку від роботи, щоб мати можливість якомога довше бути зі своїм малюком. Саме тому часто виникає необхідність поєднання відпустки щорічної та декретної.

Особливості надання додаткової відпустки жінці в зв'язку з вагітністю та пологами

Щорічна оплачувана відпустка жінці може надаватися за місцем роботи за її бажанням:

  • Перед декретом, т. Е. До відходу на лікарняний по вагітності та пологах;
  • Після завершення відпустки по догляду до 3 років. пов'язаного з необхідністю здійснення мамою нагляду за малюком.

При цьому стаж роботи у конкретного роботодавця не береться до уваги.

Крім того, жінка за своїм бажанням може не йти в установлений термін в Відпустка по догляду за дитиною (якщо, наприклад, його оформляє батько малюка або інший родич. Здійснює догляд за дитиною), але має право продовжити час перебування з малюком, попросивши надати їй Щорічний оплачувана відпустка (навіть якщо покладений для нього термін ще не настав).

- Скільки потрібно відпрацювати, щоб піти в щорічну відпустку по Трудовому кодексу?

У загальному випадку відповідно до ст. 122 Трудового кодексу (ТК) РФ оплачувана відпустка надається працівникові після перших шести місяців безперервної роботи у роботодавця або після цього в будь-який час робочого року відповідно до робочого календарем.

З положень ст. 123 ТК Росії слід, що Чоловік затриманої також має право за своїм бажанням просити надання йому чергового оплачуваної відпустки в той період, коли його дружина знаходиться декреті. При цьому час безперервної його роботи у конкретного роботодавця не має значення.

Поєднання періоду по догляду за дитиною і щорічної оплачуваної відпустки

Закон не допускає можливості використання декількох відпусток одночасно, а тому поєднувати в один період відпочинок по догляду за малюком і щорічна оплачувана жінці не можна. Однак з цієї ситуації може бути кілька виходів:

  • Використовувати щорічну відпустку Перед декретом ;
  • Використовувати його Після декретної відпустки ;
  • Брати звільнення від роботи на період здійснення догляду за дитиною Частинами з перериванням його на щорічну оплачувану відпустку (даний варіант є більш складним і менш привабливим з точки зору трудомісткості оформлення документів і здійснення грошових виплат - дитячої допомоги і заробітної плати).

Перші два варіанти поєднання найбільш поширені, і вони схематично представлені на наступному малюнку (із зазначенням здійснюваних у відповідні періоди виплат).

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...